Szlachetna PACZKA

Szanowne Koleżanki i Koledzy;

Od kilku lat tradycją stało się, że w okresie przedświątecznym pracownicy Wydziału Zarządzania okazują swoją dobrą wolę i wielkie serce i obdarowują swoich bliźnich, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
Także w tym roku ośmielamy się prosić Państwa o spełnienie marzeń jednej z białostockich rodzin, w ramach akcji SZLACHETNA PACZKA i przygotowanie konkretnej pomocy w postaci żywności, środków czystości, obuwia i odzieży.
W ramach akcji wybraliśmy do obdarowania następującą rodzinę:
Pani Barbara (39 l.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci: Adama (17 l.), Mateusza (9 l.), Łukasza (9 l.) i Pawła (6 l.).
Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji odkąd 2 lata temu pani Barbara straciła stałą pracę w wyniku redukcji etatów. Ciężką sytuację spotęgowała tragedia rodzinna - śmierć najstarszego syna pani Barbary. Oprócz zmagania się z tęsknotą po stracie bliskiego, rodzina dodatkowo boryka się z problemami finansowymi, spowodowanymi kosztami pogrzebu. W celu zapewnienia bytu swoim dzieciom p. Barbara podejmuje się każdej możliwej pracy dorywczej - pomimo problemów ze zdrowiem (choruje na astmę oskrzelową oraz przewlekłą alergię powodującą problemy skórne).
Głównym źródłem utrzymania rodziny są alimenty i zasiłek rodzinny (łącznie 1624 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania na osobę przypada 167 zł. Dodatkowo do spłaty pozostaje część kosztów pogrzebu - ponad 1000 zł. Pomimo tego, że pani Barbara od czasu do czasu pracuje dorywczo, brakuje pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb.
Według p. Barbary najbardziej potrzebne są ubrania i buty zimowe dla chłopców. Będzie również wdzięczna za żywność. Dla siebie o nic nie prosi. Stale podkreśla, że najważniejsze jest dobro chłopców.

Państwa "dary serca" chcielibyśmy zebrać do 15 grudnia 2012 r., aby odpowiednio wcześnie mogły trafić do wybranej rodziny.
Z góry dziękujemy wszystkim tym, którzy nie odwrócą głowy i nie przejdą obojętnie widząc skarbonkę na biurku w sekretariacie, bądź wygospodarowany kącik, gdzie można byłoby zostawić zakupione rzeczy.
Poniżej podajemy szczegółowy wykaz potrzeb wybranej rodziny

Potrzeby rodziny

Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Konserwy mięsne, Konserwy rybne
Inne: mleko
Środki czystości
Potrzebne środki czystości: Szampon, Pasta do zębów, Mydło/żel myjący
Płyny do prania przeciwalergiczne
Odzież
1 M zimowe kurtka 140-152 szczupły
2 M zimowe kurtka 140-152 szczupły
3 M spodnie 134-140 dobrze zbudowany
4 M spodnie 180 wysoki
Obuwie
Rozmiar
1 M zimowe traper/adidas 44
2 M zimowe kozaki 35
3 M zimowe kozaki 35
4 M zimowe kozaki 34
Pomoce szkolne:
Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Plastelina, Klej, Piórnik, Przybory do pisania
Wyposażenie mieszkania:
Poduszka, Pościel, Ręczniki, Łóżko
Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: garnki
Szczególne upominki:
chłopcy od paru lat marzą o lego, P. Barbary nie stać aby spełnić to marzenie
Najważniejsze potrzeby:
żywność odzież obuwie

Wymienione powyżej produkty, towary lub  środki finansowe, za które zostaną zakupione towary prosimy przekazywać do Sekretariatów Katedr.

Wierzę, że i tym razem nam się uda.
Szczegółowe informacje o akcji znajdą Państwo na stronie: http://www.szlachetnapaczka.pl/
Liczymy, że dzięki dobroci Waszych serc uszczęśliwimy, jak co roku, potrzebujące Rodziny.

Z koleżeńskimi pozdrowieniami
Katarzyna Kondrusik-Kałajtan - I Szef Elfów